Vitajte na TheNewDawn!
Přidte si zahrať na naše servery!
Navigácia
Kto je Online
· Hostí Online: 1

· Užívateľov Online: 0

· Registrovaní užívatelia: 103
· Najnovší užívateľ: Kennynuh
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
Anketa
Žiadne ankety.
Shoutbox
You must login to post a message.

14-10-2020 21:25

Pravidla

Hraním na serveri automaticky súhlasíte s nižšie vypísanými pravidlami!


ADMIN TEAM
1. 
Pokud potřebujete pomoc ve hře (bug) či řešíte porušení pravidel, vždy se obracejte na člena admin teamu nebo mentora.
2. 
Nežádejte administrátora o opravu vozidla, revive a teleport. O takovou pomoc můžete zažádat pouze v případě, že se jedná o bug a nebo o Fail RP
3. 
Rozhodnutí admina se musí respektovat. Pokud se jedná o situaci v RP nebo jde o porušení pravidel, odmlouvání ze strany hráče bude vždy trestáno.

METAGAMING
Cokoliv, co se dozvíš mimo RP a použiješ to ve hře se bere jako Metagaming (př. Koukáš na streamera, co hraje na serveru a uvidíš, jak plánuje vraždu na tvojí osobu. Tvoje postava to prostě neví. Pokud tě někdo nahlásí a prokáže se to bude následovat ban). Snaž se používat hlavně voice chat ve hře. 
1. Nemixovat RP a OOC. (Umřel si, a říkáš pozici tvé smrti na teamspeaku).
2. Zákaz mixování pomocí OOC chatu. “Sháním lidi do mafie. Prodám ti zbraň.”
3. Aktuálně připojení PD ve službě jsou povinni komunikovat ve speciální místnosti na teamspeaku, která slouží jako vysílačka.

POWERGAMING
1. Zákaz provádění nereálných úkonů, např. “/me Otevírám hvězdnou bránu a ta mě portuje pryč.
2. U větších zbraní je zakázáno vytahovat je z inventáře, pokud je již nemáte v ruce. V případě, že však zbraně např. vozíte v autě, měli byste si je předtím vyzvednout popisem činnosti /me. Ve velkém batohu lze přenášet M4 a dlouhé brokovnice. V menším batohu a z podkabátu však můžete vytáhnout pouze zbraně typu SMG a nebo krátké brokovnice za použití popisu činnosti /me . Škorpióna, Desert Eagle, colt, nůž, foťák lze vytáhnout bez popisu /me.
3. Water Evading – Unikání policii plaváním (skočíte do vody a začnete plavat co nejdál od břehu.).
4. NonRP Driving – Nejčastěji porušované pravidlo – Nevyžadujeme, abyste nutně zastavovali na každé červené na semaforu, ale jezděte prosím s mírou a snažte se být ve svém řízení pokud možno co nejblíže realitě.  Dále, pokud je vaše auto opravdu vizuálně  nepojízdné, neměli byste s ním ujet. Doporučujeme řešit tuto situaci například využitím odtahové služby a nebo opravy od autoservisu. Respawn aut v garáži vám zakázat nemůžeme, ale tímto se sami okrádáte o RP.
5. Zákaz tuningu a oprav vozidel. Tyto akce může provádět pouze mechanik.

ZÁKLADNÍ PRAVIDLA
1. Pokud jste zabanován/a, je zakázáno založit si nový účet.
2. 
Zákaz jakéhokoliv obcházení banů.
3. 
Hráče ani admin team neurážejte, zákaz rasistických výroků, hanobení jiné rasy. Může mít za následek kick či ban.
4. 
Zákaz gross roleplaye. Tento typ RP je povolený jen za určitých podmínek. Na následující druhy roleplaye potřebujete povolení od všech zapojených hráčů a admin týmu. Hraní tohoto typu roleplaye bez povolení je jinak přísně zakázáno:
– Rasismus
– Znásilnění
– Kanibalismus
– Pedofílie
– Sexuální obtěžování
Pokud jste dali souhlas ke gross roleplayi, můžete svůj souhlas kdykoliv zrušit. V tomto případě je potřeba opět informovat všechny zapojené, včetně adminů. Gross roleplay se musí dít jen na místech odlehlých od ostatních hráčů. Pokud se do situace zapojí jiný hráč, roleplay se musí zastavit až do jeho odsouhlasení. Mučení je povoleno, ale pouze jen v určitém přijatelném rozsahu.
5. 
Majitel účtu zodpovídá za svůj herní účet a škody jím napáchané. Je zákaz propůjčování vašeho účtu.
7. 
Trolling je zakázaný, je zakázané provokovat hráče k vyvolání OOC šarvátky.
8. 
Advertising – Zakázáno propagovat jiné servery nebo stránky.
9. 
Je zakázáno moddování a jakékoliv podvádění (např. využívání bugů) ve hře ke vlastnímu prospěchu.
10. 
Blackmarket je anonymní a nezjistitelný.  Blackmarket je v rámci RP nehacknutelný.
11. Nutné mít mikrofon, bez toho nemůžete hrát (trest kick)
12. Zákaz AFK na veřejném místě, vyjímka jsou PD, EMS, LSFD, mechanici, PDM
13. Zákaz provádění nelegální činnosti v safezonách, to jest PD, EMS a LSFD a kolem jejich budov.

ZÁKLADNÍ POJMY
RP = Role Play = hraní vymyšlené postavy a jejího příběhu v uměle vytvořeném (herním) světě. Hráč je v podstatě herec, který se vždy snaží reagovat na situace jako ve skutečnosti.
OOC = Out Of Character = mimo postavu. Sdělování informací mimo hru do RP scény.
/me = popisuje určitou činnost a nahrazuje animaci, kterou nelze provést přímo ve hře (např: “/me mračí se na něj a vyhrnuje si rukávy, aby mu mohl vlepit pěstí”).
/do = slouží k popisu vykonání činnosti s očekáváním reakce nějakého hráče (např: “/do prohledává auto, co našel?” … a druhý hráč na to odpoví… “/do našel 9mm pistoli”).
KOS = Kill On Sight = zabití na první pohled bez předešlého RP.
PK = Player Kill = aktuální zabití postavy. Postava si nepamatuje poslední událostiJe vážně zraněna a musí se nechat ošetřit.
CK = Character Kill = zabití postavy nastálo.  Za tuto postavu již nelze hrát. Hráč si musí vytvořit postavu novou.

ZÁKONY A RP TRESTY
1. Hráč je povinen si odsedět trest stanovený PD či soudem. V případě, že si nemůže daný trest odsedět v rámci RP (např.: pokud je trest delší a hráč se musí odpojit),  musí se domluvit s adminem. Zbytek trestu si hráč odRPí dle domluvy.
2. Trest odnětí svobody na doživotí je považováno za CK postavy. Avšak soud tento rozsudek v RP uděluje jen za velmi závažných okolností.
3. Zákony na tomto serveru jsou české, pro podzemní komunikaci jsou americké.

VIP
1.
Zákaz prodeje VIP aut (trest ban)
2. Zákaz využívání VIP aut proti PD!!

HRANÍ
1. Hráči by měli za každou cenu zůstat ve své roli a nekomunikovat OOC do voice chatu. Toto hráč může učinit pouze po vyzvání ze strany admina.
2. Nikdy neodcházejte od klávesnice pokuď právě se nacházíte v RP scéně.
3. Zákaz odpojení se z RP akce, zahrnuje okrádání, zatčení, honička aj. Bude bráno jako odmítání hraní RP scény.
4. Při honičce s PD je přísně zakázáno opustit hru nebo se převléknout do 15 minut po ujetí hlídkám, aby měli šanci vás ještě zkusit najít.
5. Pro každou RP scénu platí stejná pravidla za jakýchkoliv časových okolností, tzn. žádné “skipování” oprav v pozdních nočních hodinách, atp.
6. Zákaz využití BunnyHop – skákání při běhu za účelem rychlejšího přesunu.
7. Zákaz provokace policie bez pádného RP důvodu. Porušení tohoto pravidla je opravdu na vlastní nebezpečí. V případě, že vás někdo nahlásí za porušení tohoto pravidla, měli byste být schopni si své důvody obhájit.
8. K úkonům, které nelze popsat pomocí funkcí ve hře, využijte popisu činnosti v chatu pomocí /do a /me (viz základní pojmy výše).
9. ZÁKAZ SPAMU V TELEFONU (max po 5 minutách reálného času).
10. Zákaz opravování vozidel přes repair kity, bez pořádného za erpení. Ale sami se okrádáte o RP.
11. Nenahlášení bugu a jeho zneužiti se trestá banem.

PRAVIDLA PRO LÉTÁNÍ A POHYB NA LETIŠTÍCH
1. Každý hráč-pilot musí vlastnit průkaz vydaný leteckým úřadem. Pokud daná osoba létá bez licence a není k tomu způsobilá, považuje se to za špatně zahraný roleplay. Průkazy může vydat admin či pilot Lost Santos Airlines.
2. U každého hráče, který chce vlastnit pilotní průkaz, se předpokládá zájem, motivace a určité znalosti. Snažíme se přiblížit co nejvíce realitě ; některé věci se však dají v roleplayi doučit.
3. Pouze osoby, které vlastní leteckou licenci anebo pracují na letišti, které je zabezpečené zdí / pletivem (LSIA, Fort Zancudo, Heliport LS), mají povolený vstup do areálu. Jakékoliv nelegální činnosti v těchto prostorách nebudou tolerovány kvůli nedostatečným kapacitám bezpečnostních jednotek (PD, armáda, atd.). Pokud má hráč dobrý důvod na nelegální akci v areálu, musí dostat vždy povolení od admina, který danou záležitost vždy konzultuje s vedoucím leteckého úřadu (pokud je k dispozici, v opačném případě dává svolení Head Admin).

HRANÍ ZA VÍCE POSTAV
1. Hráči smí hrát až za tři postavy na jednom herním účtu.
2. Postavy byste mezi sebou neměli míchat (např. postava, se kterou hrajete dřevorubce nesmí hrát člena mafiánského gangu, pokud je mafiánem vaše jiná postava). Hráč by neměl zneužívat informací, které se jeho postavy dozví a zneužívat je ve vlastní prospěch (viz metagaming).
3. Upozornění! Zvolené zaměstnání a celkový majetek (peníze, garáž, dům) je pro všechny vaše tři postavy sdílený. V případě změny zaměstnání se změna projeví na všech třech postavách – nelze v tuto chvíli nastavovat zvlášť.

BĚŽNÉ KRÁDEŽE
1. V případě, že vás okrádá jiný hráč, měli byste mu přes /do sdělit celkovou částku, kterou u sebe máte.
2. Zloděj vás může okrást o vše.
3. Zloděj by neměl dopustit, aby poškozená postava zemřela. Měl by ji zajistit dostatek jídla a pití.
4. Zákaz krádeže aut PD, EMS, FD.
5. Zákaz nutit hráče, aby vydal své peníze výběrem v bance. Toto může hráč nabídnout, ale nemusí.

SPECIÁLNÍ PRAVIDLA PRO KRÁDEŽE – BANKA, OBCHODY
1. Aby mohla být vykradena banka, musí být minimálně 5 policistů online,u obchodů minimálně 3 policisté.
2. Jedna vykradačka po 30 minutách reálného času.
3. Maximální počet účastníků není omezen na straně ilegální frakce, ani policistů (policisté mohou povolávat posily z jiných bezpečnostních složek, např. agenty, armádu, SWAT,…).
4. Policisté by měli v prvé řadě dbát o bezpečnost rukojmí a neriskovat jejich život svými zásahy.

PVP PRAVIDLA
Obecná pravidla:
1. Zákaz KOS = Kill on Sight (zabití na první pohled). Pokud se postava rozhodne zabít jinou postavu, vždy by pro to měla mít pádný důvod (nestačí pouze důvod: „nelíbí se mi tvoje oblečení“ apod.). Vaše cesta k zabití druhé postavy musí být vždy propracovaná a odůvodněná!
2. Zákaz zabíjení v SAFE zónách – Policejní Stanice, hasičská stanice, nemocnice, hlavní parkoviště (spawn aut). Leda by se jednalo o kvalitní RP důvod předem schválený adminem.
3. Maximální doba únosu jiné postavy je 1 hodina. Zbytek je na OOC domluvě mezi vámi.
4. Vždy musíte zajistit, aby postava v zajetí měla dostatek jídla a pití.
5. Zabití na dálku odstřelovačkou nikdy nevyvozuje CK smrt. Nejedná se o RP důvod.
6. Je zakázáno hráče mučit způsobem, který by na nich zanechal trvale viditelné následky, které se nedají hrát v RP (nelze tedy např. uřezávat končetiny nebo hráčům vyřezávat nápisy na různé části těla,…). Hráč by musel při každé interakci popsat přes /me , že má nějakou vadu, což je nereálné.
7. Zákaz vytahováni velkých zbraní bez zaerpení např. /me vytahuje carabine rifle z kufru.

PK (Player Kill):
1. PK = Player Kill = aktuální zabití postavy. Postava si nepamatuje poslední událost. Je vážně zraněna a musí se nechat ošetřit.
2. V případě dočasné smrti / vážného zranění, si sám hráč nemůže přivolat pomoc.
3. Pokud je hráč zraněn, je povinen hrát adekvátní RP (pokud špatně chodí, neměl by běhat, než se zotaví, apod.).
4. Pokud hráč chce, může PK dobrovolně přijmout jako CK. Toto pravidlo neplatí, pokud hráč dostává PK při krádeži banky nebo obchodu.
5. Hráč se nesmí vyhýbat trestům.

CK (Character Kill):
1. CK = Character Kill = zabití postavy nastálo.  Za tuto postavu již nelze hrát. Hráč si musí vytvořit postavu novou.
2. Úplná smrt postavy je vždy na posledním místě. Vždy můžete druhé mučit, zranit, vyhrožovat, apod.
3. 
CK běžných postav nemusí být schválen adminem.
4. CK vůdce frakce musí být vždy schválen admin týmem. Z toho důvodu proti němu není odvolání.
5. CK vždy vyhlašuje agresor nad poškozeným hráčem. Tuto informaci vždy píše do OOC local chatu (“CK – jméno”). CK jinak není platné.
6. Agresoři musí mít vždy pro CK pádný důvod doprovázený kvalitním a dlouhým RP při konfrontaci s poškozenými postavami, kdy se předpokládá několik předchozích střetnutí. Agresoři musí být připraveni v případě sporů před adminem obhájit důvod udělení CK.
7. Poškození hráči se mohou proti CK odvolat, pokud by jim důvody k vyhlášení CK ze strany agresorů nepřipadaly dostatečně odůvodněné. Spory následně řeší admin tým.
8. Příliš velký počet nesprávně vyhlášených CK bude tvrdě trestáno.
9. Při CK se hráč nemůže vrátit do poslední profese co měl 5 dnů reálného času.
10. Při CK musí hráč zažádat o smazaní všech údajů a věcí v inventáři.

PRAVIDLA PRO STREAMERY
1. streameři nesmí hovořit na teamspeaku v průběhu RP akce, pokud teamspeak neslouží jako vysílačka.
2. pokud streamer provádí nějakou činnost mimo hru a RP, měl by si nastavit na streamu černou obrazovku, aby nebylo nic vidět. Platí hlavně, pokud má streamer vyšší práva, například možnost specatate, apod.
3. Pokud admin zjistí na streamu nebo z nějakého videa že porušujete pravidla, budete potrestaní.

PD (POLICE DEPARTMENT)
1.  Hráči jsou povinni adekvátně reagovat na RP situace se členy policejního sboru, tzn. respektovat je a neignorovat policisty, pokud má být hráč zatčen, apod.
2.  Je zakázáno se s PD dohadovat a nebo nereagovat na krátkodobé RP tresty, kdy vás např. posadí tzv. “do chládku” (předběžné vazby) na nějakou dobu.
3. Při krátkodobých RP trestech nebo při zadržení jsou PD povinni komunikovat pouze s právním zástupcem (viz seznam frakcí). Pokud právník není k dispozici, hráč si musí trest odsedět, případně má možnost požádat některého z adminů o náhradní řešení.
4. PD jsou povinni řídit se vnitřními předpisy, za které odpovídá šéf policie. Pokud poruší vnitřní předpisy (nesdělí občanovi práva, zastřelí civilistu, apod.), tento druh situací se řeší vždy v rámci RP, nikoliv jako porušení pravidel.
5. Hráči kteří jsou zadrženi v cele, nesmí používat telefon, jedině se souhlasem PD.

6. PD vozidla sú len pre pracovníkov PD!!!